Yhdistykselle Facebook-sivut

Vantaan Seudun Sukututkijat on perustanut suljetun Facebook-ryhmän, johon kaikki yhdistyksen toiminnasta kiinnostuneet Facebook-käyttäjät voivat liittyä. Ryhmän jäsenyyttä voi hakea siirtymällä Facebookissa Vantaan Seudun Sukututkijat ry -ryhmän sivulle ja klikkaamalla kansikuvan alla "+ Liity ryhmään" painiketta. Ryhmän ylläpitäjä hyväksyy pyyntösi.

Facebook-ryhmässä voidaan jakaa monenlaista tietoa sekä käydä keskusteluja jäsenten kanssa.  Yhdistyksen omilla kotisivuilla olevaa tietoa voidaan jakaa Facebookissa. Näin alkuperäinen tieto on kotisivuilla tallessa ja Facebook toimii tiedon välittäjänä ja muistuttajana. Yhdistyksen virallisina tiedotuskanavina säilyvät Sukuri-lehti ja kotisivut, Facebook-ryhmä täydentää tätä tarjontaa.

Ryhmän osoite on www.facebook.com/groups/1987442934650495/ ja liittyäksesi ryhmään sinun tulee olla Facebookin käyttäjä.