Yhdistyksen kalenteri on päivitetty

Yhdistyksen kevään ohjelma on julkaistu ja se löytyy kalenteriosiosta. Tarjolla on taas paljon mielenkiintoista ohjelmaa.

Ennakkoilmoittautumiset tarvitaan

  • Vuorelan maanantailuennoille. Jäsenetu yhdistyksen jäsenille.
  • Teemapäivä lauantaina 15.1. Tilaisuus järjestetään yhteistyössä Lahden Seudun Sukututkijoiden kanssa. Jäsenetu yhdistyksen jäsenille

Sukukammari-illoiksi osuvat Vuorelan maanantailuennot katsottavissa kaksi viikkoa tilaisuuden jälkeen: 10.1. Sukututkimuksen aloittaminen, 7.2. MyHeritagen käyttö, 7.3. Sukututkimustietojen julkaisu, 11.4. Aatelin historiaa.

Kaikki kevään tilaisuudet eivät ole vielä tiedossa. Samoin kokoontumisten järjestelyt (lähitapaamisena/verkossa) voivat muuttua riippuen viranomaisten päätöksistä.  Tarkista tilanne verkkosivuilta lähellä ajankohtaa.