Sääntömääräinen syyskokous maanantaina 9.11.2020 alkaen kello 18:00

Arvoisa jäsenemme

Vantaan Seudun Sukututkijat ry:n kokoontumiset on jouduttu koronatilanteen takia perumaan liki kokonaan alkuvuoden aikana. Hallitus on nyt kuitenkin suunnitellut syyskaudelle ohjelmaa ja Sukukammarit on tarkoitus järjestää Sukurissa ilmoitetun mukaisina. Kokoonnuttaessa noudatetaan kaikkia niitä ohjeita, mitä kansalaisille on koronan torjumisesta annettu ja mahdollisesti vielä syksyn aikana annetaan.

Yhdistyksen vuotuinen syyskokous on tarkoitus pitää normaaliin tapaan. Tässä alla kokouskutsu. Kokousta ennen klo 17 - 18 Maija Parviainen antaa ohjeita digitaalisten sukututkimustiedostojen käytöstä.

Kokouskutsu
Vantaan Seudun Sukututkijat ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään maanantaina 9.11.2020 alkaen kello 18:00 Tikkurilan asukastilassa os. Lummetie 2 A, 01300 Vantaa.  Sisäänkäynti kokoustilaan Kirjasolan puolelta, A-rappu, neljäs kerros. Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen 12 §:ssä mainitut asiat.

                      Tervetuloa

                      Hallitus